Cestujeme s deťmi po Európe

rodina a karavan

Ideálne pre cestovanie s deťmi po Európe je cestovanie karavanom. Je to sen mnohých z nás.

Ak ste si už splnili svoj sen a karavan vám už stojí v garáži, ste tí šťastnejší z nás. Určite sa už vo svojej fantázie vidíte ako si užívate v pohodlí karavanu všetky tie nádherné kúty, ktoré Európa ponúka. Nádherné lúky, majestátne hory, rozprávkové pláže a nekonečné moria. Vo vašej predstave ste stále zrelaxovaní, nemáte totiž fúru starostí s neustálou starostlivosťou o všetku tú batožinu. Čím väčšia rodina ste, tým je to náročnejšie. Má to ešte jedno špecifikum. Kým sú deti menšie, tým viac batožiny majú.

Naozaj. Sú veľmi špeciálnou vekovou kategóriou. Niekoľkokrát znásobujú batožinu. Nedáva to veľký význam, pretože ich oblečenie je najmenšie, keďže sa však veľmi ľahko zašpinia, či zvonku jedlom, ale zvnútra jeho spracovanými zvyškami, musia mať niekoľko sád z každého oblečenia. Pri cestovaní je veľmi dôležité nezabudnúť na všetky tie zábavné veci, ktoré ich majú zabaviť, hlavne (ale nielen) počas cesty. Všetky tie kreatívne hračky, maľovanky, farbičky, knižky, a tak ďalej. Kapitolou samou o sebe je všetko to športové vybavenie. Ak necestujete len na jedno miesto, musíte sa vybaviť do vody, do hôr či na pláž. A karavan máte skoro naplnený. Nemôžeme ešte zabudnúť na kozmetiku. Bio kozmetika je pre tých najmenších nesmierne dôležitá.

Aj pre množstvo batožiny je cestovanie karavanom ten ideálny  spôsob pre cestovanie s deťmi. Na všetko nájdete miesto a s prehľadom vyberiete vždy to, čo potrebujete bez zbytočného dlhého hľadania v neprehľadných kufroch. Môžete takto cestovať naozaj dlho. Môžu to byť celé mesiace. Je to ideálny čas, pretože deti sú malé a kým nie sú školopovinné môžete byť kdekoľvek. Škola vás predsa len pripúta na jedno miesto. Samozrejme, ak nie ste na materskej dovolenke, musíte mať aj vy flexibilnú prácu a možnosť dlhšej dovolenky, respektíve možnosť pracovať odvšadiaľ.

Related Posts

Leave a comment

Hey, so you decided to leave a comment! That's great. Just fill in the required fields and hit submit. Note that your comment will need to be reviewed before its published.