“Menej je niekedy viac” platí aj pri výbere obývačky

Obývačka je pre náš domov dôležitou miestnosťou a preto by sme si na jej zariadení mali nechať záležať. V hlavnom rade by ste si mali dať pozor na kombinovanie. Obývačka by nemala byť prekombinovaná.

Čo je pri výbere nábytku dôležité?

Výber samotného nábytku do vašej obývačky by sa mal odvíjať podľa niekoľkých kritérií. Veľmi dôležitý je materiál, stálosť nábytku a tiež je rozhodujúca farba. Napríklad pri výbere pohovky alebo sedacej súpravy je veľmi dôležitá značka, alebo skôr kvalitný materiál nábytku, keďže ide o kus nábytku ktorý by mal slúžiť veľa rokov. Súčasné trendy nábytku myslia na pohodlie, komfort, štýl a na praktickosť sedacích súprav. 

Čo by sa malo v obývačke nachádzať?

Okrem nevyhnutných vecí a zariadení ako je umiestnenie elektrických zásuviek a vypínačov, dverí, radiátorov by toho vaša obývačka potrebovala viac. Obývačka by mala určite mať oddychový kút, a samozrejme priestor, v ktorom si radi posedíte so svojou rodinou alebo prípadnou návštevou. Ak sa v nej chcete cítiť naozaj dobre a útulne dajte pozor, aby ste tieto miesta v nej zbytočne netiesnili nábytkom alebo dekoráciami.

Ako si poradiť s malým priestorom?

Ak sa trápite s malým priestorom pre obývačku voľte radšej menší nábytok, ktorý vám obývačku opticky zväčší. Zabudnite na mohutné sedačky z masívneho dreva. Namiesto toho voľte jednoduché a ľahké moderné kusy nábytku, ktoré nezaberú veľa miesta. Vyhýbajte sa veľkému gauču, môžete vyskúšať rozkladaciu súpravu a tiež menší stolík.

Ako zjednotiť nábytok?

Väčšina majiteľov si sedacie súpravy a skrinky spolu ladí nech to vyzerá dokopy v obývačke dobre. Avšak po čase sa môže stať, že do obývačky budete chcieť umiestniť napríklad pracovný stôl, ktorý sa vám už nepodarí nijako zladiť s ostatným nábytkom. Nábytok by mal byť v obývačke zjednotený najmä kvôli tomu aby miestnosť pôsobila usporiadane a nie chaoticky. Dôležité je tiež aby ste nemali pri sebe pokope nábytok z rôznych materiálov, pretože to vôbec nevyzerá dobre a predovšetkým nie v obývačke.

Related Posts