Kam sa posunul dizajn zubných ambulancií

Interiérový dizajn s v poslednom čase veľmi rýchlo vyvíja. Vidíme to predovšetkým na interiéroch domov a bytov. No nielen na nich. Určite ste si všimli, že aj pracovné kancelárie vyzerajú celkom inak ako pred 20 či 30 rokmi. Je to prirodzený vývoj. A ten sa týka aj iných profesionálnych priestorov, vrátane zubných ambulancií. Mnohí zubní lekári už pochopili, že popri profesionalite môže byť ich konkurenčnou výhodou aj dobre zariadená a dobre vyzerajúca zubná ambulancia.

Aby vyzerali profesionálne

Začnime samotnými ordináciami. Prvoradé je, aby vyzerali profesionálne, napokon práve tam sa vykonávajú všetky stomatologické zákroky – od zubnej chirurgie cez čeľustnú ortopédiu a protetiku až po preventívne prehliadky. Tomuto účelu by mal byť adekvátne prispôsobený aj interiér.

Ak chceme u pacientov vzbudiť dôveru, mali by sme jeho pozornosť upriamiť na špičkové stomatologické vybavenie. To by malo ordinácii dominovať, naopak, všetko ostatné by malo ustúpiť do úzadia. Odporúča sa skôr minimalistický štýl, v tomto prípade platí, že menej je viac. Pokiaľ ide o farby, odporúčame klasiku – bielu a svetlé odtiene zelenej alebo modrej. Samozrejmosťou je čistota, ktorú môže vhodne zvýrazniť presvetlený interiér. Pozor ale, aby ambulancia nebola až príliš chladná, nezaškodí preto do interiéru zakomponovať aspoň jeden teplejší element.

Aby pôsobili príjemne

Nesmieme zabúdať, že k ordináciám patria aj ďalšie priestory ako čakáreň a recepcia. Pri nich si môžeme dovoliť viac pestrosti, kreativity a nápaditosti a práve pri nich môžu interiéroví architekti popustiť uzdu svojej fantázie.

Uveďme aspoň jeden príklad. Prečo by čakáreň zubnej ambulancie nemohla vyzerať povedzme ako obývačka? Usadíme sa na pohodlnom gauči, zo stolíka si vezmeme noviny na čítanie, prípadne sa zadívame na pekný obraz na stene. Alebo nás upokojí pohľad na rybičky v akváriu. V takejto čakárni sa cítime ako doma a úplne zabudneme, že sme u dentistu.

Ideálne na zákazku

Výber stomatologickej techniky by mal byť v prvom rade na zubných lekároch, tí tomu rozumejú najlepšie. Všetko ostatné by už ale mali, ak to situácia umožní, zveriť do rúk špecializovaným dodávateľom. Tí disponujú všetkým potrebným – od know-how až po pracovné náradie. Interiéroví architekti vypracujú návrh interiéru a po jeho odsúhlasení sa pristúpi k jeho realizácii a následne aj k inštalácii do príslušných priestorov. Na starosť im môžete dať aj tie najmenšie detaily, ako napríklad rámovanie obrazov v čakárni. A keď sa dielo podarí, svetlo sveta uzrie zubná ambulancia, do akej pacienti budú chodiť radi a bez obáv.

Related Posts