Kúpa dreveného domčeka na náradie

Drevené záhradné domčeky patria medzi výsadu mnohých exteriérov, ktoré si vyžadujú tiež miesto na záhradné náradie a domáce potreby.

Aké druhy drevených záhradných domčekov poznáme?

Podľa konštrukcie záhradných domčekov poznáme zrubové, palubovkové a panelové záhradné domčeky. Okrem toho si domčeky môžete deliť tiež podľa účelu na: rýdzo účelové domčeky, ktoré sú priamo určené na uskladnenie záhradného náradia a záhradnej techniky. Väčšiu plochu a pôdorys majú rekreačné domčeky, v ktorých je tiež možné uskladňovať predmety k prevádzke záhrady. Keďže tieto domčeky zvyknú tiež mať väčšie okná, tak je možné ich používať aj ako nejaké miesta na odpočinok. Ak však túžite vysedávať na záhrade aj v nepriaznivom počasí, tak si môžete kúpiť domček s pergolou a zmeniť ho na svoj záhradný altánok. Pergola je skvelou možnosťou tiež pre slnečné počasie, pretože vám poskytne príjemný deň na čerstvom vzduchu. Okná však nie sú jediné čo majú sklenené. Viac svetla sa do domčeka môže dostať cez presklené dvere.

Ako je možné využiť drevený záhradný domček?

Keďže je drevo prírodný materiál, tak je samozrejmosťou, že drevené záhradné domčeky výborne zapadnú do rázu krajiny. Pokiaľ si váš exteriér nevyžaduje starostlivosť, zrejme ani vy neuvažujete o domčeku, ktorý je určený na náradie. Avšak na druhú stranu vás môže lákať kúpa altánku, ktorý si budete spolu s rodinou užívať. Medzi ich hlavné výhody patria ich široké možnosti využitia. Väčšou nevýhodou však môže byť ich často vyššia cena a náročnejšia údržba.

Vyžadujú si drevené domčeky nejakú starostlivosť?

Obidve druhy drevených záhradných domčekov potrebujú pravidelnú starostlivosť. Drevené domčeky je nutné impregnovať. Bez svojej povrchovej  údržby drevo nevydrží dlhodobo. Výhodou záhradných je keď sú domčeky uzamykateľné, a majú svoj zámok. Pokiaľ uvažujete o kúpe dreveného domčeka, tak práve tie si nevyžadujú nejakú ťažkú montáž. Ich montáž zvládnete za pár hodín, avšak sú potrebné aspoň dve osoby. Ak však nemáte k dispozícii niekoho kto by vám s tým pomohol, v mnohých prípadoch je tiež možné, aby ste si zavolali na pomoc kutila.

Related Posts