Autosedačky pre všetky deti

Prvá autosedačka pre dieťa sa vyberá často už pred jeho narodením. Pri kúpe detskej autosedačky musíte vedieť hmotnosť a vek dieťaťa. Existuje veľa modelov autosedačiek, ktoré by mali správne pasovať do áut. Na trhu sú tiež dostupné autosedačky, ktoré sú univerzálne.  

Dokedy by mali deti používať autosedačku?

Detské autosedačky slúžia na ochranu dieťaťa pri autonehode, najmenšie autosedačky slúžia na prenášanie bábätka. Všetky deti by mali používať autosedačku až do 12 rokov. Počas obdobia kedy sa vyvíjajú a rastú budete potrebovať až tri typy detských autosedačiek. 

Aké druhy sedačiek je možné deťom kúpiť?

Pre najmenšie deti sa vyrába autosedačka, ktorá má tvar vajíčka. V takejto autosedačke je dieťa posadené v pololeže, samotná autosedačka sa pripevní v opačnom smere jazdy. Do štyroch rokov dieťaťa nám slúžia klasické a polohovateľné autosedačky, ktoré sú namontované v rovnakom smere ako je jazda. Pre staršie deti vyberte skôr autosedačky s väčšou nosnosťou alebo môžete použiť klasický podsedák do auta, dieťa pripútate pásom.

Ako vybrať vhodnú autosedačku?

Pri výbere sa sústreďte na kvalitu a bezpečnosť autosedačiek, ktoré zaisťujú dieťatku správnu polohu a uchytenie. Dôležitými kritériami výberu detskej autosedačky je hmotnosť a výška dieťaťa. Pri používaní autosedačky nesmie dieťatku vytŕčať hlavička ani nohy. Detská autosedačka musí byť pevne pripevnená a vôbec by sa nemala počas jazdy hýbať, pretože to môže ohroziť bezpečnosť dieťaťa. 

Na čo si treba dávať pozor?

Dieťa v autosedačke za žiadnych okolností neprevážajte ani nepripútajte na sedadle, ktoré je vybavené airbagom, pretože by mu to mohlo vážne ublížiť. Keď prevážate dieťa v autosedačke, tak aj svoju jazdu autom prispôsobte podľa toho, aby bola pre dieťatko bezpečná. Dieťa musí byť v aute stále pripútané, ani na krátku vzdialenosť ho neprevážajte na kolenách. Ak ste kúpili dieťaťu autosedačku, tak je tiež dôležité, aby ste ju skontrolovali a boli si istí, že bude sedieť do auta a tiež bude vhodná pre bezpečnosť dieťaťa.

Related Posts