Pár tipov a trikov, čo si všímať na pohovoroch a v skúšobnej dobe

interview

Nájsť správneho človeka do teamu dá niekedy poriadne zabrať. Prvý pohľad niekedy klame a ľudia chcú na pohovoroch urobiť dobrý dojem a tak sa snažia vyzerať vo vašich očiach, čo najlepšie. Prinášame vám pár rád a tipov. Čo si na pohovoroch všímať, na čo sa zamerať a čo zas nie je až tak dôležité? Na pohovore máte jedinečnú príležitosť si človeka preťuknúť. Skúste nedať moc na prvý dojem a preskúmajte ho trošku bližšie.

  • Motivačný list. Vždy si ho vypýtajte a dobre preštudujte. Pýtajte sa na neho na pohovore. Odvolávajte sa na neho. Chcite vedieť viac ako napísal.
  • Pýtajte sa na jednotlivé situácie z predošlej práce. Chcite vedieť detaily úspechov a neúspechov
  • Pripravte si otázky vyžadujúce sebareflexiu.
  • Pripravte si kritické situácie z vášho pracovného prostredia a predložte ich ako problém uchádzačovi s tým, že chcete poznať jeho možné návrhy riešení.
  • Pýtajte sa konkrétne otázky z vášho oboru. Či už ide o sieťové prvky alebo top náradie pre údržbára škôlky.
  • Snažte sa ho spoznať.

Počas skúšobnej doby máte zas ideálny čas preveriť si, či to, čo na pohovore, ktorý úspešne zvládol, tvrdil, platí aj v realite. Je to ideálna doba, preto ju nepremeškajte a snažte sa ju využiť. V tejto dobe máte to najväčšie privilégium opravovať a upresňovať. Ak si niečo v skúšobnej dobe nebudete schválne všímať s tým, že je tu predsa nový, to sa naučí, robíte veľkú chybu. Čo sa naučí počas prvých mesiacoch, to bude považovať za štandard a ak mu to až po tejto dobre prednesiete na tácku, môže byť oprávnene prekvapený. Počas skúšobnej doby s ním veďte rozhovory, bavte sa sním o tom ako veci chápe, či to ladí s vašou predstavou o veciach. Komunikujte, to je základ.

Držíme palce pri hľadaní tých správnych ľudí a dúfame, že vám náš článok aspoň v niečom pomohol!

Related Posts